תחום דיני משפחה

תוכן עניינים

בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה חדה בתיקים בתחום דיני משפחה. מדובר בקטגוריה נרחבת מאד שרק הולכת ומסתבכת וזאת עקב רצון האוכלוסייה להינשא בנישואים אזרחיים, לחלק באופן שוויוני את רכושם והמשמורת על ילדיהם ועוד. אז נשאלת השאלה מה נכנס תחת קטגוריה נרחבת זו, ובמי נוכל להיעזר כשזה מגיע לסכסוכים?

מה כוללים דיני משפחה
נישואים וגירושים
אחד מהתחומים הכי עיקריים בדיני משפחה הוא נישואים, ולצערנו צדו השני, גירושים. בתחום זה לא בהכרח תמיד ניגע בנושא סכסוך או אי הסכמה, אלא פשוט הרצון ההגיוני והטבעי של בני הזוג למנוע אותם לטווח הארוך.

זאת הם יעשו באמצעות הסדרת הסכמי ממון מפורטים טרם הנישואים, בדיקת האפשרות לנישואים אזרחיים, או הסדרת מעמד ידועים בציבור. מן הצד השני, הליך גירושים גם הוא לא בהכרח מלווה במריבות, אבל כן מדובר בהליך בירוקרטי שנידון בתחום דיני משפחה.

סכסוכים
לצד הנושא הבירוקרטי כמובן נמצא שלעיתים ישנה הבעתיות של סכסוכים. אפילו אם היה הסכם ממון, או הסדר משמורת שנצמד לחוק, נמצא שישנם צדדים שיערערו עליו, או לא יסכימו להוציאו לפועל. סכסוכים עלולים להתרחש כאמור בתחום הילדים, מזונות, חלוקת רכוש לאחר גירושים, ועוד.

ירושות וצוואות
לבסוף, נראה כי ירושה וצוואה הם תחומים די שכיחים. ישנו הבדל בין נושאים אלו, היות וישנו חוק הירושה שעומד בהיעדר צוואה, בעוד שצוואה חוקית מבטלת את חוק הירושה. לכן, סביר והגיוני שלעיתים צדדים הכלולים בשניהם לא ייצאו מרוצים, מה שמביא לסכסוך משפחתי.

עו"ד דיני משפחה
סכסוכים במשפחה, והבנה כללית של דיני משפחה במגוון התחומים שציינו הם לא דבר פשוט, הן מבחינת ידע משפטי והן מבחינת ההתמודדות הנפשית עם מצב זה. לכן חשוב לדעת שמומלץ ואף חייב במקרים מסוימים לפנות לעו"ד המתמחה בתחומים אלו, דוגמת עו"ד ערן סולמי, על מנת שיסביר לכם את החוק וגם ייתן לכם סיוע משפטי במידת הצורך.

סיוע של עו"ד מומחה יכול להיות הכף המטה בין הסדר הסכסוך והבאת השלום למשפחה, לבין חיים בקרב מריבה עם האנשים שצריכים להיות הכי קרובים ויקרים לכם.

לסיכום
תחום דיני משפחה הוא נרחב וכולל בתוכו נושאים כמו גירושים, ירושות ומזונות. במידה וקיים סכסוך או חוסר הבנה במקרה, מומלץ להיעזר בעו"ד מומחה.

תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים