עורך דין צוואות וירושות

תוכן עניינים

ניסוח צוואה בעזרת עורך דין צוואות וירושות

רבים פונים אל עורך דין צוואות וירושות על מנת שהוא יהיה שותף לניסוח הצוואה, במטרה להעביר בצורה המדויקת ביותר את רצונו של המצווה. לאחר מכן, כאשר יורשיו של המנוח מעוניינים לממש את זכויותיהם כדין, עורך דין צוואות וירושות הוא זה שיכול לסייע גם להם בתהליך. כאשר לא משתמשים בניסוח מקצועי של עורך דין המומחה בתחום, יכולים להתגלות מחלוקות ואי הסכמות בדבר כוונתו המדויקות של המצווה.

התנאים הנדרשים לכתיבת צוואה

אם החלטתם לכתוב צוואה עבור היורשים שלכם, או הורה שלכם או בן משפחה אחר מעוניין לכתוב צוואה, כדאי לכם לעשות זאת מול עורך דין משפחה צוואות המגיע עם ידע וניסיון בתחום. ניסוח הצוואה עם עורך דין משפחה צוואות יכלול את כל הנושאים הרלוונטים לירושה שלכם. חשוב לדעת כי ישנם תנאים לכתיבת הצוואה ולא כל אדם יכול לכתוב אותה. רק מגיל 18 ומעלה ניתן לכתוב צוואה, אנשים אשר פסולי דין עקב מחלת נפש או ליקוי שכלי אינם יכולים לכתוב צוואה או אנשים בעלי פגיעה קוגניטיבית אשר אינה מאפשרת להם להבין את משמעות הטקסט בצוואה. אם אתם מחפשים עורך דין לענייני ירושות שיסייע לכם בתהליך, מומלץ לכם לפנות לעורך דין המביא איתו ניסיון בניסוח כתיבת צוואה. עורך דין לענייני ירושות מקצועי, יכול לטפל גם בתיקים מורכבים יותר עם מספר גדול של יורשים או כאשר אין יורשים וישנו קושי למצווה (כותב הצוואה) לקבוע מי היורשים שלו.

ניהול עיזבון של נפטר על ידי עורך דין

בתהליך ניסוח הצוואה, לעורך הדין אסור להביע דיעה או להתייחס לעניין היורשים. כאשר ישנן ירושות חלוקה למספר יורשים, המצווה יכול להוריש את כל עזבונו או חלקו ליורשים ולמעשה לקבוע לאן כל חלק מהרכוש, כסף ונכסים ילך. ליווי משפטי של עורך דין מקצועי, יסייע לכם לסיים את התהליך בצורה מסודרת ולחסוך אי נעימות ולעיתים גם סכסוכים משפחתיים, בנושאי ירושות חלוקה למספר יורשים.

צוואה אצל עורך דין – ביטוח משפטי

במקרה שישנן מספר צוואות והנפטר לא רשם עליהם תאריך עשויה להיות מחלוקת בדבר צלילות דעתו של הנפטר בעת שרשם את הצוואות השונות. מקרים רבים הגיעו לבית המשפט מכיוון שבני המשפחה חששו כי בצוואה האחרונה של הנפטר נוספו דברים שלא היו חלק מכוונתו המקורית בחלוקת הרכוש. בני משפחה או מטפלים אחרים יכולים לנצל מצב של חולשה או דמנציה, על מנת לנסות וקבל רכוש שלא נועד להם. עורך דין צוואות מנוסה יכול לאחר אישור בני המשפחה להשיג נתונים רפואיים אודות מצבו המנטלי והפיזי של כותב הצוואה ולערער על תוקף הצוואה, בהתאם לדיני צוואות וירושות והעילות לערעור שהמחוקק הגדיר.

רשימת רכוש מסודרת

כאשר באים לבחור עורך דין צוואות בתל אביב חשוב למצוא משרד עורך דין צוואות וירושות וותיק ומנוסה כגון עו"ד ערן סולמי שמכיר את התקדימים המורכבים בשלל המקרים הרלוונטיים בתחום דיני צוואות וירושות בשנים האחרונות. לפני שנסחים צוואה אצל עורך דין חשוב להכין רשימה מסודרת של הנכסים הרלוונטיים. מדובר על עסקים, חסכונות, נכסים, רכבים ועוד. כדאי להכין רשימה מסודרת של שמות היורשים להם תרצו לחלק את הרכוש ולקחת בחשבון את בן/ת הזוג שלכם כיום. ניסוח צוואה אצל עורך דין יכולה להיות הערובה הטובה ביותר שלכם שרצונכם ימומש לאחר פטירתכם.

עורך דין צוואות וירושות מקצועי ומנוסה

גם כאשר יש חובות במשפחה עורך דין צוואות יכול לסייע בניסוח הצוואה בהתאם לדיני הירושה, על מנת שהיורשים יזכו ברכוש מבלי שחובות הנפטר יעברו אליהם גם כן. אם אתם מחפשים עורך דין צוואות בתל אביב וותיק ומנוסה הגעתם למקום הנכון. משרד עורכי דין סולמי ושות' הינו משרד בוטיק המתמחה בתחום של צוואות וירושות ומתאפיין ביחס אישי לכל לקוח.

עורך דין צוואות וירושות
תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים