עורך דין פשיטות רגל במרכז

תוכן עניינים

עורך דין פשיטות רגל במרכז

גרושים רבים הפונים לשירותי עורך דין פשיטות רגל במרכז רוצים להבין כיצד ההליך ישפיע על מצבם המשפחתי ועל יכולתם לעמוד בתשלומי המזונות וההחזרים בהסדר. כאשר אדם צובר חובות שאין ביכולתו להחזיר והוא מעוניין להיכנס להליך פשיטת רגל, עליו להגיש בקשה לצו כינוס מהכונס הרשמי. ממועד הגשת הבקשה, כלל החובות מוקפאים עד לסיום בחינת הבקשה. הנושים נאלצים להמתין עד לקביעת הסדר חוב הליך שיכול לארוך מספר חודשים.

שינוי חקיקתי פשיטת רגל מזונות ילדים

מבחינת הסוגיה של פשיטת רגל מזונות ילדים חשוב להבדיל בין החוק הישן למה שנקבע בחוק חדלות פירעון החדש. בעבר ילדי החייב וגרושתו נותרו כמעט ללא הגנה והליכי פשיטת הרגל שימשו גרושים גם לצורך התחמקות מתשלום מזונות ילדים כטקטיקה במסגרת הליכי הגירושים. כיום בעת פשיטת רגל מזונות ילדים שלא שולמו טרם מתן הצו נחשבים כחובות ‏בני ‏תביעה. משמעות הדבר שהטיפול ‏בחוב ‏מזונות ‏זה ייעשה בדומה לכול ‏החובות האחרים.

דמי מזונות בפשיטת רגל בהתאם למועד החוב

להבדיל ‏מכך, דמי מזונות בפשיטת רגל ‏שזמן ‏פירעונם ‏חל ‏אחרי ‏המתן של ‏צו ‏הכינוס לא נחשבים כברי תביעה ובית‏ המשפט ‏רשאי ‏להקציב ‏בגין‏ חוב ‏מזונות ‏זה ‏לזכאים סכומי ‏כסף‏ שלא ‏במסגרת ‏חלוקת‏ הנכסים ‏בין‏ הנושים השונים. דיון לגבי דמי מזונות בפשיטת רגל בבית המשפט נעשה רק לאחר שבית‏ המשפט‏ לענייני ‏משפחה‏ או ‏בית ‏הדין ‏הרבני ‏קבעו ‏בפסק‏ דין ‏את‏ שיעור המזונות ובהתאם לכך.

ההבדלים בין הערכאות

כפי שיודע היטב כל עורך דין פשיטות רגל פעמים רבות,‏ הסכומים ‏שמקציב‏ המשפט ‏שדן בחדלות פירעון ופשיטת רגל נמוכים משמעותית מאלו שנקבעו ‏בפסק ‏הדין ‏של בית ‏המשפט‏ לענייני משפחה. ‏זאת ‏משום ‏שבית‏ המשפט שדן במזונות פוסק לגבי סכום מזונות שהיה על החייב לשלם אילולא הוכרז כחדל פירעון ואילו בית המשפט שדן בפשיטת הרגל עורך חישוב שונה, שלוקח בחשבון לא רק את חובת המזונות, אלא גם את זכויותיהם של שאר נושי החייב.

עורך דין פשיטות רגל במרכז מקצועי ומנוסה

אם אתם ניצבים בפני הדילמה של פשיטת רגל ומזונות ומחפשים עורך דין פשיטות רגל במרכז הגעתם למקום הנכון. עורך דין פשיטות רגל ערן סולמי מתמחה בתחום של ההוצאה לפועל, פשיטת רגל וזכויות בן או בת הזוג בהליך. צרו קשר כאן באתר ‏עם עורך דין פשיטות רגל במרכז ערן סולמי על מנת לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית.

עורך דין פשיטות רגל במרכז
תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים