תחומי עיסוק

עו"ד ייפוי כוח מתמשך

סובלים ממחלה פרוגרסיבית? מעוניינים שאדם אחר יטפל בעניינכם בעתיד?

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך המגדיר מיופה כוח קבוע אשר יטפל בענייניו של אדם כאשר אינו יוכל לעשות זאת באופן עצמאי. את מסמך ייפוי הכוח, יכול לערוך רק עו"ד ייפוי כוח מתמשך אשר עבר הכשרה מיוחדת על פי חוק הכשרות המשפטית והאפטרופסות. המסמך מהווה פתרון למקרים רפואיים רבים בהם קשה לחזות את המצב הפיזי או הקוגנטיבי של אדם בעתיד הקרוב או הרחוק.

מי יכול לחתום על ייפוי כוח מתמשך ואיך זה מתבצע

מסמך ייפוי כוח מתמשך רלוונטי לכל אדם בישראל מעל גיל 18 המחליט כי יש להפקיד את ענייניו הכלכליים, האישיים והרפואיים בידי אדם מסויים היכול להיות מהמשפחה או חבר קרוב. רבים תוהים מה ההבדלים בין ייפוי כוח מתמשך לעומת אפוטרופסות. ההבדל העיקרי ביניהם הוא היכולת של האדם הממנה את מיופה הכוח לקבוע את עתידו, לעומת בקשה לאפטרופסות שבדרך כלל מוגשת על ידי בני המשפחה כאשר המצב הפיזי או הקוגנטיבי של האדם, אינו מאפשר לו לקבל החלטות בשם עצמו. האם ייפוי כוח מתמשך לעומת אפוטרופסות נוח יותר מבחינת בירוקרטיה? ניתן להגיד שכן, מכיוון שיש פחות חובות דיווח והממנה יכול לבטל את ההחלטה בכל שלב בו הוא יכול לעשות זאת, לעומת אפטרופסות, הדורשת ביטול של האפטרופוס הכללי ובית המשפט.

הנושאים שייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס אליהם

נושאים הנוגעים לייפוי כוח מתמשך שאלות ותשובות – רוצים לדעת יותר על ההליך? ייפוי כוח מתמשך שאלות ותשובות:

האם ייפוי כוח מתמשך ויתור על סודיות מחוייב בעת החתימה?

בעת החתימה אין חובה של מיופה הכוח לחתימה על ויתור סודיות, אך בעת הפעלת ייפוי הכוח, הוא יהיה מחוייב לחתום על טופס ויתור על סודיות. אם כן, ייפוי כוח מתמשך ויתור על סודיות חייבים ללכת ביחד כאשר יש צורך בהפעלת ייפוי הכוח כאשר האדם מגיע למצב בו הוא לא יוכל לטפל בענייניו.

מה היתרונות של ייפוי כוח מתמשך והאם אין סיכון בחתימה על הטופס?

ייפוי כוח מתמשך יתרונות וחסרונות תוכלו למצוא גם בהליך זה, למרות שזהו הליך חדש יחסית לעומת אפטרופסות. היתרון העיקרי של הליך זה הוא שהוא הפיך ויכול להיות מבוטל על ידי הממנה עצמו, במידה ויוכל לעשות זאת כאשר הוא צלול. חתימה על ייפוי כוח מתמשך יתרונות וחסרונות יכולות להיות גם למיופה הכוח וזו החלטה משמעותית שהוא צריך לקבל בעת ההסכמה להיות מיופה כוח.

עו"ד ייפוי כוח מתמשך ממשרד עו"ד מקצועי

קיבלתם החלטה לערוך ייפוי כוח מתמשך? מעוניינים בליווי משפטי של עו"ד ייפוי כוח מתמשך מוסמך? זה הזמן לפנות למשרד עורכי דין ערן סולמי ושות' מהמשרדים המובילים בישראל. המשרד כולל עורכי דין המוסמכים לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך ולהגיש אותו לאחר מכן לאפטרופוס הכללי של משרד המשפטים. התקשרו עכשיו למספר הטלפון המופיע בראש האתר לתיאום פגישה עם עורך דין מוסמך לייפוי כוח מתמשך.