משמורת ילדים בגירושין

תוכן עניינים

על משמורת ילדים בגירושין

משמורת ילדים בגירושין היא אחד הנושאים המורכבים ביותר במסגרת הליכי הגירושין. בהיעדר הסכמה על סוגיה זו, אין זה מפתיע שכל אחד מהורים טוען למסוגלות הורית גבוהה יותר ודורש שהמשמורת המלאה תהיה בבעלותו. כשהדברים מגיעים לכך, מתפקידו של בית המשפט להכריע מי יהיה ההורה המשמורן, תוך ביצוע בדיקה של המסוגלות ההורית על ידי צוות מומחים מטעם בית המשפט. בסופו של התהליך, הצוות המקצועי מגיש לבית המשפט את מסקנותיו ואת חוות דעתו לגבי קביעת משמורת ילדים בגירושין בתיק הספציפי ובית המשפט יפסוק את דינו.

משמורת ילדים זמנית

מיד עם תחילתו של הליך פירוד או גירושין, יכול אחד ההורים, על פי רוב האם, לבקש החלטה על משמורת ילדים זמנית מבית המשפט עד להכרעה פסוקה בתביעה העיקרית. באופן חוקי, קביעת משמורת ילדים זמנית מעניקה להורה המשמורן זכות חזקה זמנית על הקטין ובן הזוג לרוב האבא, יזכה בהסדרי ראיה. המשמורת הזמנית מתבטלת עם מתן פסק דין בתביעה למשמורת. לאחר גיבוש המשמרות הקבועה ניתן לקבוע מזונות ילדים משמורת אב או אם בהתאמה.

משמורת פיזית או אפוטרופסות

אז בנוגע לשאלה משמורת ילדים איך זה עובד ומה ההליכים הנדרשים. תחום משמורת הילדים מתייחס לחובות של ההורים לדאוג לכלל צרכיהם של ילדיהם המשותפים מבחינה פיזית, נפשית ובריאותית. המונח מתייחס לשני סוגים של משמורת, משמורת פיזית ומשמורת משפטית. משמורת פיזית מתייחסת למיקום הפיזי בו הילדים יגורו לאחר הגירושין ומשמורת משפטית מתייחסת למרכיב האפוטרופסות של ההורים ולאחריות שלהם על חינוכם, עתידם וגידולם. דיון המשמורת לרוב אינו נוגע לגבי מי יהיה אפוטרופוס משמורת ילדים אלא לפן הפיזי של המשמורת.

ליווי ויעוץ משפטי לגבי משמורת ילדים בגירושין

באופן עקרוני משמורת ילדים בגירושין בגיל הרך מוטלת על האם אם לא מתקיימים נסיבות מיוחדות. חזקת הגיל הרך אינה קיימת כאשר ההורים מגיעים להסכמות לגבי הסדרי המשמורת. אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי אפוטרופוס משמורת ילדים או באופן כללי להבין משמורת ילדים איך זה עובד הגעתם למקום הנכון. עורך דין ערן סולמי מתמחה בדיני משפחה ובסוגיות של מזונות ילדים משמורת אב והוא יפעל יחד אתכם לגבש הסכמות עד כמה שניתן. בעת הצורך עורך דין סולמי ייצג אתכם בערכאות הרלוונטיות וילחם למענכם בבית המשפט.

לחצו לפרטים על עו"ד דיני משפחה תל אביב

משמורת ילדים בגירושין
תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים