הסכמי ממון בין בני זוג

תוכן עניינים

החשיבות של הסכמי ממון בין בני זוג

הסכמי ממון בין בני זוג חשובים כיום יותר מתמיד, כאשר שיעור הגירושים עולה ובני זוג רבים מוצאים את עצמם עסוקים בדילמות סביב אופן חלוקת הרכוש. הסכם ממון בין בני זוג יכול להיות מועיל מאוד לעצם ההמשך של הישרדות זוגית תקינה גם כאשר פרידה אינה עומדת על הפרק. ההסכם יכול להסדיר מבחינה חוקית את כל הנושאים החשובים בכל זוגיות כמו חינוך הילדים, ניהול הכספים ועוד.

הסכם ממון אחרי נישואים

מכיוון שלא רבים הם הזוגות שבבעלותם נכסים רבים עוד קודם לחיי הנישואין, יש מקרים רבים בהם נדרש הסכם ממון אחרי נישואים ובגיל מאוחר יותר. לעיתים מדובר על ירושה שנכנסת שמעלה מחדש את האפשרות של הסכם ממון אחרי נישואים או אף מקרים שבהם מי מבני הזוג חשש להעלות את הנושא, טרם החתונה מחשש מתגובת האחר. חשוב להתייעץ עם עו"ד הסכמי ממון כמו עו"ד ערן סולמי המתמחה בתחום, לגבי אופן הניסוח, מה כדאי לכלול בהסכם ומה חשוב לקחת בחשבון בשעת החתימה.

תוקף משפטי של הסכם ממון אחרי החתונה

בזכות ניסוח הסכם ממון אחרי החתונה ניתן להסדיר מראש את אופן החלוקה של הרכוש והנכסים אם יוחלט על פירוק בהמשך של החיים המשותפים. התנאי היחיד לצורך הכנסתו של הסכמי ממון בין בני זוג נשואים לתוקף משפטי מחייב, הוא קבלת אישור של ערכאה משפטית. כל אחד מהצדדים יוזמן בנפרד אל בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי, על מנת לוודא שהחתימה בוצעה מתוך רצון חופשי, ללא סחיטה או כפייה כלשהי ועליו לחתום כי הוא מבין היטב את השלכותיו של החתימה על המסמך

ניסוח ועריכת הסכם ממון עם עורך דין

נהוג לחשוב כי הסכמי הממון מתייחסים רק לרכוש שיש באותה עת של חתימת ההסכם, אך למעשה הסכמי הממון יכולים להתייחס גם לרכוש העתידי של בני הזוג. באמצעות ניסוח הסכמי ממון לשכת עורכי הדין, ניתן לקבל אישור רשמי להסכם שלכם. חשוב לדעת כי הסכם ממון טעון אישור של בית משפט, לכן חשוב לנסח הסכמי ממון לשכת עורכי הדין בהתאם לנהלים הנדרשים. זאת ניתן לבצע עם עורך דין מנוסה ומקצועי לדיני משפחה. הסכמי ממון לפני נישואין מאפשרים לשמור על ההון והנכסים איתם הגעתם לפני מיסוד הקשר שלכם. הסכמי ממון לפני נישואין הם חוזים משפטיים ייחודיים והם מאפשרים להסדיר את מדיניות היחסים הממונית ביניכם וזאת על מנת למנוע סכסוכים משפטיים כואבים במידה ותיפרדו.

5 דברים שכל אחד צריך לדעת על הסכם ממון

אז אם אתם רוצים לדעת על הסכמי ממון 5 עובדות שלא ידעתם:

1 – הסכמי ממון מחוייבים אישור בית משפט.

2 – עדיף לעשות את החתימה מול עורך דין עם ניסיון בגישור.

3 – הסכם הממון בעיקרו מתייחס לפן הכספי, אך יכול להתייחס גם לנושאים נוספים כמו מזונות ומשמורת.

4 – מורכבות החוזה משפיעה בדרך כלל על שכר הטירחה של עורך הדין.

5 – אישור של הסכם הממון על ידי בית המשפט לענייני משפחה – נותן לו תוקף של פסק דין.

עכשיו כשיש לכם את כל המידע על הסכמי ממון 5 עובדות שלא ידעתם, זה הזמן לפנות לעורך דין מנוסה בתחום. כאמור, הסכם ממון אחרי החתונה הוא גם כן רלוונטי וניתן לערוך אותו גם כאשר יש כבר ילדים משותפים. במקרה זה, בהסכם ממון אחרי החתונה, מומלץ להוסיף גם התייחסות לנושאים הקשורים לגידול הילדים לאחר פירוק הנישואין.

הסכמי ממון בין בני זוג עם עו"ד מומחה

חשוב לפנות אל הצד השני לקראת ניסוח הסכמי ממון בין בני זוג באופן הוגן ומכובד, כאשר ניתן להציע מראש כי עו"ד הסכמי ממון ישמש כמתווך לעניין המחלוקות במידה ויהיו כאלה. הוא יכול להציע דרכים מתאימות לניהול של ההליך מבלי שאיש מהם ייפגע. הסכם ממון אחרי החתונה יכלו להיות תעודת ביטוח לעתיד הכלכלי לאחר גירושין אך חשוב שלא יהפוך לנושא המפריד בין בני הזוג וגורם לפילוג ביניהם כבר כעת. אם אתם זקוקים לליוויי משפטי מכיל ומפשר לניסוח הסכם בהסכמות, עורך דין ערן סולמי הוא הכתובת בדיוק בשבילכם.

הסכמי ממון בין בני זוג
תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים