תחומי עיסוק

הסכמי ממון בין בני זוג

החשיבות של הסכמי ממון בין בני זוג

הסכמי ממון בין בני זוג חשובים כיום יותר מתמיד, כאשר שיעור הגירושים עולה ובני זוג רבים מוצאים את עצמם עסוקים בדילמות סביב אופן חלוקת הרכוש. הסכם ממון בין בני זוג יכול להיות מועיל מאוד לעצם ההמשך של הישרדות זוגית תקינה גם כאשר פרידה אינה עומדת על הפרק. ההסכם יכול להסדיר מבחינה חוקית את כל הנושאים החשובים בכל זוגיות כמו חינוך הילדים, ניהול הכספים ועוד.

הסכם ממון אחרי נישואים

מכיוון שלא רבים הם הזוגות שבבעלותם נכסים רבים עוד קודם לחיי הנישואין, יש מקרים רבים בהם נדרש הסכם ממון אחרי נישואים ובגיל מאוחר יותר. לעיתים מדובר על ירושה שנכנסת שמעלה מחדש את האפשרות של הסכם ממון אחרי נישואים או אף מקרים שבהם מי מבני הזוג חשש להעלות את הנושא, טרם החתונה מחשש מתגובת האחר. חשוב להתייעץ עם עו"ד הסכמי ממון כמו עו"ד ערן סולמי המתמחה בתחום, לגבי אופן הניסוח, מה כדאי לכלול בהסכם ומה חשוב לקחת בחשבון בשעת החתימה.

תוקף משפטי של הסכם ממון אחרי החתונה

בזכות ניסוח הסכם ממון אחרי החתונה ניתן להסדיר מראש את אופן החלוקה של הרכוש והנכסים אם יוחלט על פירוק בהמשך של החיים המשותפים. התנאי היחיד לצורך הכנסתו של הסכמי ממון בין בני זוג נשואים לתוקף משפטי מחייב, הוא קבלת אישור של ערכאה משפטית. כל אחד מהצדדים יוזמן בנפרד אל בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי, על מנת לוודא שהחתימה בוצעה מתוך רצון חופשי, ללא סחיטה או כפייה כלשהי ועליו לחתום כי הוא מבין היטב את השלכותיו של החתימה על המסמך.

הסכמי ממון בין בני זוג עם עו"ד מומחה

חשוב לפנות אל הצד השני לקראת ניסוח הסכמי ממון בין בני זוג באופן הוגן ומכובד, כאשר ניתן להציע מראש כי עו"ד הסכמי ממון ישמש כמתווך לעניין המחלוקות במידה ויהיו כאלה. הוא יכול להציע דרכים מתאימות לניהול של ההליך מבלי שאיש מהם ייפגע. הסכם ממון אחרי החתונה יכלו להיות תעודת ביטוח לעתיד הכלכלי לאחר גירושין אך חשוב שלא יהפוך לנושא המפריד בין בני הזוג וגורם לפילוג ביניהם כבר כעת. אם אתם זקוקים לליוויי משפטי מכיל ומפשר לניסוח הסכם בהסכמות, עורך דין ערן סולמי הוא הכתובת בדיוק בשבילכם.