תחומי עיסוק

הסכמי ממון בין בני זוג

מחפשים וודאות משפטית וכלכלית בקשר שלכם? זה הזמן לחתום על הסכם ממון!

חוק יחסי ממון קובע כי זוג המחליט להתגרש יחלק את הרכוש שלו שווה בשווה. כאשר התנאים הללו לא מתאימים לבני זוג נשואים, הסכמי ממון בין בני זוג יכולים לפתור את הסוגיה הזו. הסכם ממון מאפשר לשמור על וודאות כלכלית ומשפטית לאורך תקופת הזוגיות עם אפשרות לקבוע עבור כל צד איזה רכוש, כסף ונכסים הנשמרים עבורו במידה ויוחלט להיפרד. הסכמי הממון יכולים להיחתם לפני נשואים וגם אחרי נישואים וזה נכון לגבי זוגות ידועים בציבור אשר החליטו לא למסד את הקשר שלהם דרך מוסד הנישואים.

ניסוח ועריכת הסכם ממון עם עורך דין

נהוג לחשוב כי הסכמי הממון מתייחסים רק לרכוש שיש באותה עת של חתימת ההסכם, אך למעשה הסכמי הממון יכולים להתייחס גם לרכוש העתידי של בני הזוג. באמצעות ניסוח הסכמי ממון לשכת עורכי הדין, ניתן לקבל אישור רשמי להסכם שלכם. חשוב לדעת כי הסכם ממון טעון אישור של בית משפט, לכן חשוב לנסח הסכמי ממון לשכת עורכי הדין בהתאם לנהלים הנדרשים. זאת ניתן לבצע עם עורך דין מנוסה ומקצועי לדיני משפחה. הסכמי ממון לפני נישואין מאפשרים לשמור על ההון והנכסים איתם הגעתם לפני מיסוד הקשר שלכם. הסכמי ממון לפני נישואין הם חוזים משפטיים ייחודיים והם מאפשרים להסדיר את מדיניות היחסים הממונית ביניכם וזאת על מנת למנוע סכסוכים משפטיים כואבים במידה ותיפרדו.

5 דברים שכל אחד צריך לדעת על הסכם ממון

אז אם אתם רוצים לדעת על הסכמי ממון 5 עובדות שלא ידעתם:

1 – הסכמי ממון מחוייבים אישור בית משפט.

2 – עדיף לעשות את החתימה מול עורך דין עם ניסיון בגישור.

3 – הסכם הממון בעיקרו מתייחס לפן הכספי, אך יכול להתייחס גם לנושאים נוספים כמו מזונות ומשמורת.

4 – מורכבות החוזה משפיעה בדרך כלל על שכר הטירחה של עורך הדין.

5 – אישור של הסכם הממון על ידי בית המשפט לענייני משפחה – נותן לו תוקף של פסק דין.

עכשיו כשיש לכם את כל המידע על הסכמי ממון 5 עובדות שלא ידעתם, זה הזמן לפנות לעורך דין מנוסה בתחום. כאמור, הסכם ממון אחרי החתונה הוא גם כן רלוונטי וניתן לערוך אותו גם כאשר יש כבר ילדים משותפים. במקרה זה, בהסכם ממון אחרי החתונה, מומלץ להוסיף גם התייחסות לנושאים הקשורים לגידול הילדים לאחר פירוק הנישואין.

הסכמי ממון בין בני זוג עם עורך דין מקצועי

לעריכת הסכמי ממון בין בני זוג עם עורך דין מקצועי, צרו קשר עכשיו עם משרד עורכי דין ערן סולמי ושות' המביא איתו ניסיון וידע רב בניסוח ועריכה של הסכמי ממון לבני זוג נשואים, לפני חתונה ובני זוג ידועים בציבור. התקשרו למספר הטלפון המופיע כאן באתר לתיאום פגישה עם המשרד שלנו ביום ובשעה המתאימים ביותר לכם.