דמי מזונות במשמורת משותפת

תוכן עניינים

איך מחשבים דמי מזונות במשמורת משותפת והאם ניתן לבטל אותם?
אחד הנושאים המשמעותיים ביותר מבחינה כלכלית בתהליך גירושין הוא נושא דמי המזונות. זוגות עם הילדים המחליטים להתגרש, צריכים למצוא את הדרך הכלכלית הטובה ביותר לספק לילדים את הצרכים שלהם ללא פגיעה גדולה מדי באחד מההורים. המשימה הינה פשוטה ולכן נושא דמי המזונות מופיע במאות תיקים בבית המשפט לדיני משפחה כאשר זוג ההורים לא הגיע להסכמה על דמי המזונות. כאשר המשמורת היא משותפת, נהוג לחשוב כי אין במקרה זה צורך במזונות כי החלוקה למעשה מתחלקת שווה בשווה בין שני ההורים. אך עם זאת, כל מקרה הוא לגופו ולכן נקבעים דמי מזונות גם כאשר המשמורת משותפת בתנאים מסויימים.

תקדימי פסיקה בנוגע למזונות עם משמורת משותפת

רוב הפסיקות בבתי המשפט בנוגע למשמורת משותפת קבעו כי דמי המזונות ישארו כמו שהם או ירדו במקסימום ב-25% ממה שהיו. אנחנו במשרד עורכי דין ערן סולמי ושות' נספק לכם את הייצוג המשפטי הטוב ביותר על מנת לקדם את הבקשה שלכם לביטול או להפחתה של דמי המזונות כאשר המשמורת היא משותפת. למרות שרוב הפסיקות היו לרעת משלם המזונות, היו גם פסיקות שקבעו אחרת בתנאים מאוד מסויימים ולכן מומלץ לדרוש את הזכויות שלכם גם אם זה נראה כרגע בלתי ניתן להשגה.

ייעוץ משפטי בנושא דמי מזונות

על מנת שתוכלו לקדם את הדרישה שלכם להפחתה או ביטול דמי המזונות, חשוב שיהיה לכם עורך דין דיני מזונות מקצועי. אנחנו במשרד עורכי דין ערן סולמי ושות' נספק לכם ייעוץ וליווי משפטי ברמה הגבוהה ביותר בכדי למקסם את הדרישות שלכם בבית המשפט. עורך דין דיני מזונות של המשרד שלנו מביא איתה ניסיון רב וידע עצום בתחום אשר יסייע לכם בתהליך המשפטי בבית המשפט לענייני משפחה. דמי מזונות בהורות משותפת נקבעים על ידי בתי המשפט במטרה לשמור על העתיד הכלכלי של הילדים. התפיסה הכוללת של בתי המשפט לדיני משפחה בישראל, היא למצוא את הדרך לספק לילדים את כל הצרכים הכלכליים הנדרשים להם. לכן, דמי מזונות בהורות משותפת עדיין נקבעים כאשר בית המשפט רואה את טובת הילדים לפני טובת ההורים.

קביעת הגיל המקסימלי לקבלת דמי מזונות

אחת השאלות שעולות בחישוב דמי המזונות היא כמה דמי מזונות עד איזה גיל. החוק בישראל קובע כי דמי המזונות ניתנים לילדים גיל 18. עם זאת, ישנם מקרים בהם דמי מזונות עד איזה גיל אחרי 18 שולמו עבור הילד. אלה מקרים מאוד ספציפיים אך הם אפשריים בהחלט, ואם בית המשפט קבע כי ישולמו דמי מזונות לאחר גיל 18, ניתן לערער על הקביעה הזו. במידה ויצא פסק דין המורה על תשלום דמי מזונות לאחר גיל 18, אנחנו במשרד עורכי דין ערן סולמי ושות' נוכל לייצג אתכם בבית המשפט לאחר הערעור על פסק הדין ולקדם את הדרישה שלכם לביטול דמי המזונות.

ביטול או הפחתה של דמי מזונות במשמורת משותפת

לקבלת ליווי משפטי בנוגע לדמי מזונות במשמורת משותפת, צרו איתנו קשר עכשיו ואנחנו נספק לכם עורך דין מקצועי מהטובים בתחום שילווה אתכם בכל התהליך המשפטי להפחתה או ביטול של דמי המזונות.

לחצו לפרטים על עורך דין דיני מזונות במרכז

דמי מזונות במשמורת משותפת
תחומי עיסוק

איתך בכל מישורי החיים